Spelschema 2018-19

TOTTENHAM SPELSCHEMA SÄSONG 2018-19

Engelska cupmatcher i kursiv stil
Avsparktid 16:00 om ivnget annat anges. 
Senaste tillkomna matcherna i fet stil

Sat 11 Aug – Newcastle United A 1-2 seger
Sat 18 Aug – Fulham H (wembley) 3-1 seger
Mon 27 Aug – Manchester United A 0-3 seger
Sun 2 Sep – Watford A 2-1 förlust
Sat 15 Sep – Liverpool H (wembley) förlust
Tue 18 Sep  –  Internazionale Milan A Champions League förlust
Sat 22 Sep – Brighton & Hove Albion A seger
Wed 26 Sep – Watford H (stadium mk, milton keynes) Ligacup seger
Sat 29 Sep – Huddersfield Town A seger
Wed 3 Oct – Barcelona H (wembley) Champions League förlust
Sat 6 Oct – Cardiff City H (wembley) seger
Sat 20 Oct – West Ham United A seger
Wed 24 Oct – PSV Eindhoven A Champions League förlust
Mon 29 Oct – Manchester City (wembley) förlust
Wed 31 Oct – West Ham (A) Ligacup  seger
Sat 3 Nov – Wolverhampton Wanderers A seger
Tue 6 Nov – PSV Eindhoven H (wembley)  Champions League seger
Sat 10 Nov – Crystal Palace A seger 
Sat 24 Nov – Chelsea H seger
Wed 28 Nov – Internazionale Milan H (wembley) Champions League seger
Sun 2 Dec – Arsenal A förlust
Wed 5 Dec – Southampton H seger
Sat 8 Dec – Leicester City A seger
Tue 11 Dec –  Barcelona A Champions League oavgjort
Sat 15 Dec – Burnley H seger
Wed 19 Dec – Arsenal B Ligacup seger
Sun 23 Dec – Everton A seger
Wed 26 Dec – AFC Bournemouth H seger
Sat 29 Dec – Wolverhampton Wanderers H förlust
Tue 1 Jan – Cardiff City A seger
Fri 4 Jan – Tranmere Rovers A FAcup seger
Tue 8 Jan – Chelsea H 21:00 Ligacup semifinal #1 
Sun 13 Jan – Manchester United H 17:30 
Sun 20 Jan – Fulham A 17:00 
Thu 24 Jan – Chelsea B 20:45 Ligacup semifinal #2 
Sun 27 Jan – Crystal Palace A 17:00 FAcup omgång 4
Wed 30 Jan – Watford H 21:00
Sat 2 Feb – Newcastle United H 13:30 
Sun 10 Feb – Leicester City H 14:30
Wed 13 Feb – Borussia Dortmund H 21:00 Champions League
Sat 16 Feb – FAcupen omgång 5
Sat 23 Feb – Burnley A 13:30 (flyttas vid ev. Ligacupfinal-spel)
Sun 24 Feb – Ligacup Final
Wed 27 Feb – Chelsea A 21:00
Sat 2 Mar – Arsenal H
Tue 5 Feb – Borussia Dortmund B 21:00 Champions League
Sat 9 Mar – Southampton A
Sat 16 Mar – Crystal Palace H / ELLER FAcup kvartsfinal
Sat 30 Mar – Liverpool A
Sat 6 Apr – Brighton & Hove Albion H / ELLER FAcup semifinal
Sat 13 Apr – Huddersfield Town H
Sat 20 Apr – Manchester City A
Sat 27 Apr – West Ham United H
Sat 4 May – AFC Bournemouth A
Sun 12 May – Everton H
Sat 18 May – FAcup Final

Notera att alla speldagar kan komma att ändras! Håll dig uppdaterad via http://www.tottenhamhotspur.com/matches/

 

4 kommentarer

  1. massor av ändringar. och tre raka måndagsmatcher i ligan. har det någonsin hänt ett premier league-klubblag? spursy. men kanske bra, för vi behöver ju luft mellan våra europamatcher och helgmatcherna.

  2. Leicester (H) now Sun 10 Jan, 4pm (FA cup)

  3. DATUM/TID ÄNDRINGAR:
    Man City (A) – now Sun 14 Feb, 4pm
    Swansea (H) – now Sun 28 Feb, 2.05pm
    W Ham (A) – now Wed 2 Mar, 7.45pm

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.Markerade fält måste fyllas i *

*