Spelschema 2019-20

TOTTENHAM HOTSPUR – SÄSONG 2019-20

Engelska cupmatcher i kursiv stil
Senaste tillkomna/ändrade matcherna i fet stil

Sunday 21 July. Juventus (Singapore) 
Thursday 25 July. Manchester United (Hong Kong)
Tuesday 30 July. Real Madrid (München) 19:00
Wednesday 31 July. TBC (München) 
Sunday 4 August. Inter FC (H)

Saturday 28 December. Norwich (A) 18:30
Wednesday 1 January. Southamption (A) 16:00
Saturday 11 January. Liverpool (H) 18:30
Saturday 18 January. Watford (A) 13:30
Wednesday 22 January. Norwich (H) 20:30
Saturday 1 February. Manchester City (H) 16:00
Saturday 8 February. Aston Villa (A) 16:00 (flyttas ev till 15-16 Feb.)
Saturday 22 February. Chelsea (A) 16:00
Saturday 29 February. Wolves (H) 16:00
Saturday 7 March. Burnley (A) 16:00
Saturday 14 March. Manchester United (H) 16:00
Saturday 21 March. West Ham (H) 16:00
Saturday 4 April. Sheffield United (A) 16:00
Saturday 11 April. Everton (H) 16:00
Saturday 18 April. Bournemouth (A) 16:00
Saturday 25 April. Arsenal (H) 16:00
Saturday 2 May. Newcastle (A) 16:00
Saturday 9 May. Leicester (H) 16:00
Sunday 17 May. Crystal Palace (A) 

Notera att alla speldagar kan komma att ändras! Håll dig uppdaterad via http://www.tottenhamhotspur.com/matches/

 

En kommentar

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.Markerade fält måste fyllas i *

*