Spelschema 2018-19

TOTTENHAM SÄSONG 2018-19

Engelska cupmatcher i kursiv stil
Avsparktid 16:00 om inget annat anges. 
Senaste tillkomna/ändrade matcherna i fet stil

Sat 11 Aug – Newcastle United A 1-2 seger
Sat 18 Aug – Fulham H 3-1 seger
Mon 27 Aug – Manchester United A 0-3 seger
Sun 2 Sep – Watford A 2-1 förlust
Sat 15 Sep – Liverpool H  förlust
Tue 18 Sep  –  Internazionale Milan A Champions League förlust
Sat 22 Sep – Brighton & Hove Albion A seger
Wed 26 Sep – Watford H (stadium mk, milton keynes) Ligacup seger
Sat 29 Sep – Huddersfield Town A seger
Wed 3 Oct – Barcelona H  Champions League förlust
Sat 6 Oct – Cardiff City H seger
Sat 20 Oct – West Ham United A seger
Wed 24 Oct – PSV Eindhoven A Champions League förlust
Mon 29 Oct – Manchester City förlust
Wed 31 Oct – West Ham (A) Ligacup  seger
Sat 3 Nov – Wolverhampton Wanderers A seger
Tue 6 Nov – PSV Eindhoven H Champions League seger
Sat 10 Nov – Crystal Palace A seger 
Sat 24 Nov – Chelsea H seger
Wed 28 Nov – Internazionale Milan H Champions League seger
Sun 2 Dec – Arsenal A förlust
Wed 5 Dec – Southampton H seger
Sat 8 Dec – Leicester City A seger
Tue 11 Dec –  Barcelona A Champions League oavgjort
Sat 15 Dec – Burnley H seger
Wed 19 Dec – Arsenal B Ligacup seger
Sun 23 Dec – Everton A seger
Wed 26 Dec – AFC Bournemouth H seger
Sat 29 Dec – Wolves H förlust
Tue 1 Jan – Cardiff City A seger
Fri 4 Jan – Tranmere Rovers A  FAcup seger
Tue 8 Jan – Chelsea H Ligacup semifinal #1 seger
Sun 13 Jan – Manchester United H förlust
Sun 20 Jan – Fulham A seger
Thu 24 Jan – Chelsea B Ligacup semifinal #2 förlust
Sun 27 Jan – Crystal Palace A FAcup förlust
Wed 30 Jan – Watford H seger 
Sat 2 Feb – Newcastle United H seger
Sun 10 Feb – Leicester City H seger
Wed 13 Feb – Borussia Dortmund H Champions League seger 
Sat 23 Feb – Burnley A förlust
Wed 27 Feb – Chelsea A förlust
Sat 2 Mar – Arsenal H oavgjort
Tue 5 Mar – Borussia Dortmund B  Champions League seger (avancemang)
Sat 9 Mar – Southampton A seger
Sun 31 Mar – Liverpool A förlust
FRÅN DETTA DATUM SPELAS HEMMAMATCHER PÅ NYA ”NORTH LONDON STADIUM”: 
Wed 3 Apr – Crystal Palace H seger
Tue 9 Apr – Manchester City H Champions League kvartsfinal seger
Sat 13 Apr – Huddersfield Town H seger
Wed 17 Apr – Manchester City A Champions League kvartsfinal förlust (avancemang)
Sat 20 Apr – Manchester City A förlust
Tue 23 Apr – Brighton & Hove Albion H seger
Sat 27 Apr – West Ham United H förlust
Tue 30 Apr – Ajax H Champions League semifinal förlust
Sat 4 May – AFC Bournemouth A förlust
Wed 8 May – Ajax B Champions League semifinal seger (avancemang)
Sun 12 May – Everton H
Sat 1 June – Liverpool (Madrid)  Champions League final 21:00

Notera att alla speldagar kan komma att ändras! Håll dig uppdaterad via http://www.tottenhamhotspur.com/matches/

 

En kommentar

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.Markerade fält måste fyllas i *

*