Spelschema 2018-19

TOTTENHAM SPELSCHEMA SÄSONG 2018-19

Engelska cupmatcher i kursiv stil
Avsparktid 16:00 om ivnget annat anges. 
Senaste tillkomna matcherna i fet stil

Sat 11 Aug – Newcastle United A 1-2 seger
Sat 18 Aug – Fulham H (wembley) 3-1 seger
Mon 27 Aug – Manchester United A 0-3 seger
Sun 2 Sep – Watford A 2-1 förlust
Sat 15 Sep – Liverpool H (wembley) 13:30
Tue 18 Sep  –  Internazionale Milan A 18:55 (Champions League) 
Sat 22 Sep – Brighton & Hove Albion A 18:30 
Wed 26 Sep – Watford H (stadium mk, milton keynes) 21:00 Ligacupen omgång 3
Sat 29 Sep – Huddersfield Town A
Wed 3 Oct – Barcelona H (wembley) 21:00 (Champions League)
Sat 6 Oct – Cardiff City H (wembley)
Sat 20 Oct – West Ham United A
Wed 24 Oct – PSV Eindhoven A 18:o55 (Champions League)
Mon 29 Oct – Manchester City (wembley) 21:00 
Wed 31 Oct – West Ham (A) 20:45 Ligacupen omgång 4
Sat 3 Nov – Wolverhampton Wanderers A 20:45
Tue 6 Nov – PSV Eindhoven H (wembley) 21:00 (Champions League)
Sat 10 Nov – Crystal Palace A 18:30 
Sat 24 Nov – Chelsea H 18:30 
Wed 28 Nov – Internazionale Milan H (wembley) 21:00 (Champions League)
Sun 2 Dec – Arsenal A 15:05 
Wed 5 Dec – Southampton H 21:00
Sat 8 Dec – Leicester City A 20:45 
Tue 11 Dec –  Barcelona A 21:00 (Champions League)
Sat 15 Dec – Burnley H
Wed 19 Dec – Arsenal B 20:45 Ligacupen omgång 5
Sun 23 Dec – Everton A 17:00
Wed 26 Dec – AFC Bournemouth H
Sat 29 Dec – Wolverhampton Wanderers H
Tue 1 Jan – Cardiff City A 18:30
Sat 5 Jan – FAcupen omgången 3
Wed 9 Jan – Ligacupen semi-final #1
Sun 13 Jan – Manchester United H 17:30 
Sun 20 Jan – Fulham A 17:00 
Wed 23 Jan – Ligacupen semi-final #2
Sat 26 Jan – FAcupen omgång 4
Wed 30 Jan – Watford H
Sat 2 Feb – Newcastle United H
Sat 9 Feb – Leicester City H
Sat 16 Feb – FAcupen omgång 5
Sat 23 Feb – Burnley A
Sun 24 Feb – Ligacupen Final
Wed 27 Feb – Chelsea A
Sat 2 Mar – Arsenal H
Sat 9 Mar – Southampton A
Sat 16 Mar – Crystal Palace H / FAcupen omgång 6
Sat 30 Mar – Liverpool A
Sat 6 Apr – Brighton & Hove Albion H / FAcupen semi-final
Sat 13 Apr – Huddersfield Town H
Sat 20 Apr – Manchester City A
Sat 27 Apr – West Ham United H
Sat 4 May – AFC Bournemouth A
Sun 12 May – Everton H
Sat 18 May – FAcupen Final

Notera att alla speldagar kan komma att ändras! Håll dig uppdaterad via http://www.tottenhamhotspur.com/matches/

 

4 kommentarer

  1. massor av ändringar. och tre raka måndagsmatcher i ligan. har det någonsin hänt ett premier league-klubblag? spursy. men kanske bra, för vi behöver ju luft mellan våra europamatcher och helgmatcherna.

  2. Leicester (H) now Sun 10 Jan, 4pm (FA cup)

  3. DATUM/TID ÄNDRINGAR:
    Man City (A) – now Sun 14 Feb, 4pm
    Swansea (H) – now Sun 28 Feb, 2.05pm
    W Ham (A) – now Wed 2 Mar, 7.45pm

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte att publiceras.Markerade fält måste fyllas i *

*